Рыбалка в Запорожской области - РыбалкаСуббота, 04.02.2023, 11:37

Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Рыбалка в Запорожской области - Рыбалка | Регистрация | Вход
форум о рыбалке
[ Новые сообщения · Участники · Форум Рыбалка · Поиск · RSS ]

  • Страница 1 из 1
  • 1
Рыбалка » форум о рыбалке » Рыбалка в Запорожской области » Рыбалка в Запорожской области
Рыбалка в Запорожской области
rybalkaДата: Вторник, 20.03.2012, 20:59 | Сообщение # 1
Группа: Удаленные

Рыбалка в Запорожской области
 
rybakДата: Понедельник, 27.08.2012, 17:40 | Сообщение # 2
Группа: Удаленные

Згідно наказу ГУ Держрибоохорони у Запорізькій області № 42 від 3 серпня поточного року, на водоймах регіону у період з 15 серпня по 20 вересня заборонений будь-який лов раків. Заборона розповсюджується на всі рибогосподарські водні об’єкти у межах діяльності Управління.

За словами іхтіолога Максима Максименко,- заборона на лов раків вводиться двічі на рік: навесні, коли самки виношують ікру і личинок, а також на час другої линьки раків. Саме в ці періоди членистоногі найбільш вразливі.

З наближенням періоду линьки колір панцира рака змінюється від зеленуватого до сіро-фіолетового і набуває матового відтінку. Перед линянням, хітиновий покрив рака стає крихким і зменшується його товщина. Перед линянням і під час линьки раків краще не ловити, тому що вони сильно втрачають в свої смакові і споживчі якості.

Нагадаємо, що згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів за кожного незаконно виловленого рака у період заборони передбачено штраф у розмірі 25,5 грн.
 
rybakДата: Понедельник, 27.08.2012, 17:41 | Сообщение # 3
Группа: Удаленные

Про визначення рибогосподарських водних об’єктів (їх ділянок) та умов здійснення любительського рибальства в зоні діяльності Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області

Відповідно до ст. 38 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", ст.ст. 16, 27 Закону України "Про тваринний світ, п.3 ,5, 7, 8 Порядку здійснення любительського і спортивного рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.98 № 1126, пп 3.4, 3.11 п.3 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 15.02.99 № 19, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.04.99 за № 269/3562, зі змінами, на підставі біологічного обґрунтування визначення ділянок для здійснення любительського та спортивного рибальства на водоймах (їх ділянках) в зоні діяльності Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області з метою розмежування промислового і любительського рибальства, ефективного та ощадливого використання потенційних можливостей рибогосподарських водойм та створення сприятливих умов рекреації населення,

НАКАЗУЮ:


1. Затвердити перелік рибогосподарських водних об’єктів (їх ділянок) та умов здійснення любительського рибальства в зоні діяльності Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області (надалі - перелік) (додається).

2. Дозволити на зазначених в переліку водоймах (їх ділянках) любительське рибальство у порядку загального використання об'єктів тваринного світу громадянам для особистого споживання (без права реалізації) у межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову і за умови додержання встановлених правил рибальства.

3. Заборонити промислове рибальство на водоймах (їх ділянках), зазначених в переліку, за винятком проведення відлову старшовікових груп риб, меліоративного і контрольного лову водних живих ресурсів, відлову риби з метою запобігання її загибелі, заготівлі плідників для риборозведення. Лов зазначених водних живих ресурсів здійснюється постійно або тимчасово у порядку їх спеціального використання.

4. Скасувати дію наказів № 73 від 12.10.2010 р. «Про визначення рибогосподарських водних об’єктів (їх ділянок) та умов здійснення любительського рибальства в зоні діяльності Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області» та № 92 від 10.11.2010 р. «Про внесення змін до переліку рибогосподарських водних об’єктів (їх ділянок) та умов здійснення любительського рибальства в зоні діяльності Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області затверджених наказом №73 від 12.10.2010 р.

5. Провідному фахівцю Солонніковій Ю.Ю. ознайомити з цим наказом начальників структурних підрозділів, надіслати копії цього наказу Державному агентству рибного господарства України та Головрибводу.

6. Начальникам міжрайонних територіальних відділів ознайомити з переліком користувачів водних біоресурсів, що здійснюють промислове лов в зоні діяльності відповідних міжрайонних територіальних відділів.

7. Фахівцю зі ЗМІ Бронзюку М.Л. надати цей наказ до засобів масової інформації для оприлюднення.

8. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Перелік рибогосподарських водних об’єктів (їх ділянок) та умови здійснення любительського рибальства в зоні діяльності Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в Запорізькій області1. Водойми (їх ділянки) де любительське рибальство ведеться в порядку загального використання водних біоресурсів (за винятком нерестовищ та зимувальних ям в період дії заборони, переліки яких щорічно визначаються відповідними наказами, а також місць, де згідно Правил любительського та спортивного рибальства ловля риби та інших водних біоресурсів заборонена):
1.1 Каховське водосховище в межах таких ділянок:

1.1.1 З берега в межах Запорізької області лов риби та водних безхребетних (мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.2 Ділянка по старому руслу р. Дніпро від гранітного кар’єру до затоки «Вирва» в м. Запоріжжя - лов риби з берега та човна, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.3 Руслова ділянка р. Дніпро від забороненої зони нижче залізничних мостів через старе та нове русла р. Дніпро в м. Запоріжжя до південного краю острова Хортиця, за виключенням 50-метрової забороненої зони навколо о. Хортиця, а також за виключенням затоки р. Дніпро в районі с. Нижня Хортиця Запорізького району Запорізької області, розташованої в 1 км вище за течією від гирла балки Нижня Хортиця - лов риби з берега та човна, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.4 Затоки р. Дніпро в м. Запоріжжя: акваторії човнових причалів, затока в районі комплексу «Орбіта-Люкс», бухта Крива, бухта Оріхівська, затока, що межує з яхтклубом по вул. Чубанова та Гребний канал в мкр. Південний, затока в районі скидних споруджень КП «Міськводоканал» (за виключенням любительського рибальства в зимовий період з 01 листопада до початку весняної нерестової заборони на акваторії причалу ВАТ «Мотор Січ» в районі мікрорайону Південний та затоки в районі тренувальної бази УМВС «Динамо», що поєднує гребний канал з р. Дніпро) – лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.5 Оз. Лиман в районі сіл Нижня Хортиця та Розумівка Запорізького району Запорізької області – лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.6 Оз. Кушугум в південному мікрорайоні м. Запоріжжя – лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.7 Руслова ділянка р. Дніпро від південного краю о. Хортиця до межі: мис «Лиса гора» в с. Лисогірка ̶ південний край протоки «Перша Прірва» зі всіма затоками – лов риби з берега та човна, підводне полювання та лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.8 Акваторія Каховського водосховища від правого берега водосховища до фарватеру, починаючи від миса «Лиса гора» в с. Лисогірка до південного краю гирла р. Кокань, включаючи акваторію самого гирла - лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.9 Акваторія Каховського водосховища від південного краю гирла р. Кокань в с. Біленьке до західного краю с. Червонодніпровка Запорізького району Запорізької області в 150-метровій прибережній смузі – лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.10 Затока Балабинська - лов риби з берега, човна та льоду, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.11 Акваторія затопленого русла р. Кушугум в районі смт Кушугум Запорізького району Запорізької області – лов риби з берега, човна та льоду, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.12 Всі озерах та протоки Дніпровської гряди – лов риби з берега, човна та льоду, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.13 Акваторія Каховського водосховища вздовж заростей очерету Дніпровської гряди від залізничної станції 1123 км до південного краю о. Головченко (останнього острова Дніпровської гряди) завширшки 100 метрів та вся акваторія заток «оз. Орлове» і «оз. Дубковате» - лов риби з берега та човна, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.14 Акваторія Каховського водосховища від залізничної станції 1123 км до гирла р. Карачекрак в 500-метровій прибережній смузі, включно всю акваторію Василівської затоки – лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.15 Акваторія Каховського водосховища від річкового порту в м. Дніпрорудне Василівського району Запорізької області до східної межі с. Іванівка Кам’янка-Дніпровського району Запорізької області в 500-метровій прибережна смузі - лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.16 Акваторія Каховського водосховища від пристані в м. Енергодар Кам’янка-Дніпровського району Запорізької області до лінії електричних мереж через Каховське водосховище в 500-метровій прибережній смузі - лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.1.17 Акваторія Каховського водосховища від Водянського ковша до адміністративних меж з Херсонською областю в 500-метровій прибережній смузі - лов риби з берега, човна та льоду, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.2 Запорізьке водосховище:

1.2.1 З берега в межах Запорізької області - лов риби та водних безхребетних (мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інших видів).

1.2.2 В 150-метровій прибережній смузі в межах Запорізької області, включаючи всі балки та затоки - лов риби з човна та льоду, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.2.3 500 – метрова прибережна смуга Запорізького водосховища на ділянці від північного краю с. Підпорожнянка Вільнянського району до північного краю с. Вільноандріївка Вільнянського району, у тому числі акваторія р. Вільнянка від гирла до витоку.

1.2 Інші водосховища (за винятком водойм спеціальних товарних рибних господарств (надалі – СТРГ), на яких ділянки та умови ведення любительського рибальства визначаються відповідними режимами) - на всій акваторії лов риби з берега, човна та льоду, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.3 Річки: Мокра Московка, Молочна, Терса, Гайчур, Конка (за винятком ділянки від залізничного мосту до автодорожнього мосту автомагістралі „Харків-Сімферополь" через цю річку), Солона, Томаківка, Базавлук, Велика та Мала Білозірка, та інших – на всій акваторії лов риби з берега, човна та льоду, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).

1.4 Стави (за винятком водойм СТРГ та тих водойм, рибогосподарська експлуатація яки ведеться відповідно до науково-біологічних обґрунтувань) - на всій акваторії лов риби з берега, човна та льоду, підводне полювання, лов (добування) водних безхребетних (раків, мотиля, гамаруса, дафнії, циклопа, артемії та інші видів).
 
ukr-turizmДата: Вторник, 01.01.2013, 10:43 | Сообщение # 4
Группа: Удаленные

Ловити рибу з греблі ДніпроГЕС було заборонено завжди, але, незважаючи на регулярні рейди природоохоронних відомств, рибалок-любителів як магнітом тягне до цього місця. Хтось скаржиться, що йому рибалити більше ніде, хтось просто незнав. Але, судячи зі спінінгів, оснащеним пінопластовими або силіконовими рибками, людей приваблює сюди наявність хижої риби. Адже не секрет, що риба завжди прямує до припливу свіжої води, а приманки рибалок відмінно спрацьовують саме на течії.

Перейдемо від причин такої риболовлі до її наслідків. У минулому році на греблі Дніпровської ГЕС інспекторами Запоріжжярибоохорони було складено близько 500 протоколів на риболовів любителів. Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення (стаття 85, частина 3-я) рибалка у забороненій зоні карається штрафом від 34 до 170 гривень, або порушнику виносять попередження.

На цьому тижні керівництво Запоріжжярибоохорони звернулося до адміністрації греблі ДніпроГЕС з листом, в якому попросили охоронну службу Дніпро ГЕС посприяти припиненню фактів порушення Правил любительського і спортивного рибальства.

 
ukr-turizmДата: Воскресенье, 27.01.2013, 11:27 | Сообщение # 5
Группа: Удаленные

Десятками тисяч гривень обчислюються суми збитку, які завдали браконьєри запорізьким водоймам з початку осінньо-зимового заборони. Зловити браконьєра не так-то просто: порушники природоохоронного законодавства самі бояться стати здобиччю природоохоронних органів, тому при найменшій підозрі «змотують вудки». У запорізькій «антибраконьєрській кампанії періоду осінньо-зимового заборони» крім держінспекторів Запоріжжярибоохорони беруть участь співробітники багатьох природоохоронних і силових відомств, а також громадські діячі. У взаємодії робота йде ефективніше. Так, 17 січня пройшов черговий спільний рейд.
- Незаконний лов водних біоресурсів довести не так то просто, - говорять учасники рейдової групи. - Браконьєри при наближенні держінспекторів кидають свої снасті і виловлену рибу і біжать геть. Якщо не тікають, то просто відмовляються: не моя сітка і пакет з рибою не мій, йшов мимо, гуляв. Або кажуть, що купив тільки що у незнайомого чоловіка. А як довести зворотне? По суті, тільки коли за руку зловиш, а найчастіше в момент вивантаження улову на березі.Так, о 23:30 патрулюючи затоку в районі тренувального комплексу УМВС «Динамо», був затриманий браконьєр, який незаконно ловив рибу сіткою на зимувальній ямі. Підійти до порушника вдалося раптово, тому результатом такої незаконної риболовлі для браконьєра став протокол і збиток більше трьох тисяч гривень за виловлену рибу. - Тільки з початку цього року, - кажуть держінспектори, - Запорізька рибоохорона передала в слідчі органи не менше десяти протоколів зі значними сумами збитків, складених у відношенні браконьєрів. Якщо порушників не зупиняє заборона лову на зимувальних ямах, то відчутної перешкодою стане штраф і збиток за кожну незаконно виловлену рибину. Найдорожча риба, яка водиться в наших водах і часто ловиться в цей сезон, - судак - 510 гривень. Недешевий і сом - 420 гривень: наприклад, в одній із справ фігурують близько 29 екземплярів сома, затриманих у браконьєра; вони оцінені в 12 180 гривень. Є справи, в яких збиток перевищує і 14 тисяч гривень.До рибалок-любителів, які використовують дозволені знаряддя лову, відносяться менш суворо, тому і штрафи значно менше. Але от збиток за незаконно виловлену рибу однаковий, що для закоренілих браконьєрів, що для любителів порибалити в заборонених місцях. Будь-яка людина, що займається рибальством, зобов'язана знати - риболовля поза правовим полем суворо карається
 
ukr-turizmДата: Понедельник, 02.12.2013, 17:54 | Сообщение # 6
Группа: Удаленные

рыбалка в Запорожской области
пишем свои отчеты
 
Рыбалка » форум о рыбалке » Рыбалка в Запорожской области » Рыбалка в Запорожской области
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Рыбалка в Запорожской области - Рыбалка - 04.02.2023
Форумы про рыбалку. Рыбалка в Украине.

ukr-Turizm Яндекс.Метрика
Рыбалка в Украине, форум о рыбалке.
>